Stok Sorunuz TOKINA SZX  SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF Lens Kit (Nikon F bağlantı adaptörü ile) - YENİ!

Ürüne Genel Bakış

Tokina, SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF, sabit F8 diyafram açıklığı ile katadioptrik tip optik tasarımı benimseyen 400 mm süper tele lens modelidir. Lens, taşıması kolay aygıt arayışında olan daha fazla fotoğrafçı için standart tele fotoğraf lenslerine kompakt bir alternatif sunuyor. 400mm F8 Reflex MF, açıkhava manzaraları, vahşi doğa veya kuş çekimleri için yapan aktif gezgin fotoğrafçılar gözönünde bulundurularak tasarlandı. Bu lens, kompakt ve yüksek teknolojili aynasız fotoğraf makineleri   için kompakt ve hafif şekilde üretildi. Lenste T bağlantı standardı, bağlantı adaptörleri sayesinde bu lensin farklı fotoğraf makinelerine takılabilmesine olanak sağlıyor.


Tokina SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF lens kompakt ve hafif olduğu için seyahat fotoğrafçılığı için uygundur ve standart zoom lenslerle ulaşılamayan uzak nesneleri çekebilmenize  yardımcı olur. Manzara, insanlar, sokak fotoğrafları, makro, vahşi doğa ve hatta spor gibi farklı fotoğraf türlerinde çekimler yapabilirsiniz.


Optik Performans

Tokina SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF'nin 400mm uzun odak uzaklığı katadioptrik optik tasarım sayesinde kompakt ve hafif bir yapıya sahiptir. Ayna mercekleri, merceğin uçları arasında ileri geri ışığı yansıtmak için camın dış tarafında gümüşleştirilmiş 3 merceğin bir kombinasyonunu içeren tele fotoğraf mercekleridir. Bu yapı, tüp uzunluğunu kesen ışığı ikiye katlar. Bu şekilde yapı, merceğin fiziksel boyutunu geleneksel bir mercek boyutunun üçte biri kadar yapar ve hafif bir gövdeye izin verir, çünkü aynalar optik camdan çok daha hafiftir.


Temel Özellikler

Kompakt ve Hafif

400mm odak uzaklığına sahip lens ve sadece 340gr (bağlantı adaptörü olmadan) özelliğine sahip Tokina SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF cepte veya küçük bir çanta içinde kolayca taşınabilir. Hafif donanım arama eğiliminde olan seyahat fotoğrafçıları için bu özellik son derece önemlidir.


                                                      

Optik

Lensin içindeki lens elemanları, etkili ışık alımı ve sonuç olarak düşük ışık koşullarında deklanşör hızını artırmak için çok katmanlı yansıma önleyici kaplama ile kaplanır.

Lens elemanlarının aynalı yüzeyleri, daha uzun bir ürün ömrü için yüksek yansıtma özellikli gümüş kaplama ve arka tarafta koruyucu bir antioksidan tabaka içerir.

                                                               
Makro Çekimler

Görüş alanı 6 ° 8 '(kare kare) ve minimum odak uzaklığı 1.15 m'dir. Full frame'de 6x9cm boyutunda bir nesneyi 1: 2.5 büyütür. Bu özellikler fotoğrafçının yakın görüntüler çekerken gölgeleri önlemesine yardımcı olur.

                                                            

Özel Bokeh 

Lensin optik yapısı, birçok sanatsal fotoğrafçı arasında destek bulan özel şekilli ve süper pürüzsüz bokeh oluşturur.

                                                           

Kolay ve Hassas Odaklama

Tokina SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF, 270 ° pürüzsüz dönüş aralığı sağlayan geniş ve mükemmel kavrama odak halkası ile donatılmıştır ve  hassas odaklama oldukça kolaydır. Yüksek kaliteli işlenmiş metal parçalar ve bağlantı sayesinde odaklama halkası, düşük sıcaklıklı ortamlarda bile yumuşak bir şekilde dönerek lensin içine toz girmesini önler.

Süper Sıkıştırma

Uzun odak uzaklığı sayesinde Tokina SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF, arka plan ana nesneye kıyasla yakın ve büyütülmüş olduğunda süper sıkıştırma efektli görüntüler oluşturabilir. Bu efekt görüntüye büyüleyici bir atmosfer ekler.
                                                             

Parasoley ve Filtreler

Tokina SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF bir başlık  ile birlikte gelir ve 67mm filtreleri destekler. Bu, fotoğrafçının etkisini artırmak için herhangi bir yaratıcı filtre kullanmasını sağlar.

                                                                
                                                                               
                                                                 


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

TOKINA SZX SUPER TELE 400mm F8 Reflex MF Lens Kit (Nikon F bağlantı adaptörü ile) - YENİ!

  • Marka: TOKINA
  • Ürün Kodu: 153 01 01 844
  • Stok Durumu: Stok Sorunuz
  • 2.344TL