-11% PENTAX KF DSLR Kamera  18-55 WR Kit ,  Lens Hediyeli  (50 mm f/1,8)

Dış mekan fotoğrafçılığı için mükemmel olan bu ürün, toza ve hava koşullarına dayanıklı yapıya sahip kompakt bir dijital SLR fotoğraf makinesidir.

SLR fotoğrafçılığın temel değerlerini yeniden tanımlayan PENTAX KF, kompakt bir gövdede olağanüstü görüntüleme performansı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Toz geçirmeyen, hava koşullarına dayanıklı bir yapıya sahiptir ve -10°C'ye kadar düşük sıcaklıklara kadar güvenilir soğuğa dayanıklılık performansı sağlar ve hava koşullarından etkilenmeden çok çeşitli dış mekan fotoğrafçılığında mükemmel performans gösterir.

Yaklaşık %100 görüş alanına sahip pentaprizma tipi optik vizör ve iç görüş açısı gibi genellikle yalnızca üst sınıf modellerde bulunan bir dizi gelişmiş işlevi ve kullanıcı dostu özelliği bünyesinde barındırır. 4,5 deklanşör adım telafisi ile gövde sarsıntısını azaltma sistemi mevcuttur. PENTAX KF ile, ilk kez SLR kullanıcıları bile tam ölçekli SLR fotoğrafçılığının ve tüm dijital görüntüleme sürecinin keyfini kolayca ve zahmetsizce çıkarabilirler.

Kompakt tasarım

Dış mekan çekimleri için kullanışlı kompakt, manevra kabiliyetine sahip gövde

Toz geçirmez, hava koşullarına dayanıklı bir gövdeye ve değişken açılı bir LCD ekrana sahip olan PENTAX KF ayrıca kompakt ve manevra kabiliyetine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Kompakt, hafif PENTAX-DA serisi lenslerden biriyle eşleştirerek, dış mekan fotoğrafçılığının keyfini eskisinden çok daha kolay ve sezgisel olarak çıkarabilirsiniz.


Fotoğraf Çekimi

Optimum görüntüleme ve odaklama kolaylığı için cam pentaprizma içeren optik vizör ile  %100 görüş alanı ve 0,95 kat büyütme sağlayan optik vizör

PENTAX KF'nin vizörü, yaklaşık %100 görüş alanı ve yaklaşık 0,95 kat büyütme (sonsuzda ayarlanmış bir FA 50mm F1.4 lens ile) ile nesnenin geniş ve keskin bir görüntüsünü sağlar ve onu tam olarak istediğiniz gibi yakalamanıza olanak tanır. Görüntü alanının köşelerinde bile çok az sapma ile birçok farklı fotoğraf durumunda mükemmel görüntüleme kolaylığı sağlar. Görüntü alanında odak noktasının bulunmasını kolaylaştırdığından manuel odaklama işlemlerini de kolaylaştırır.


Eldivenli bir elle bile mükemmel çalışabilirlik
Eldiven takarken bile dış mekan çekimlerinde kamera kullanım kolaylığını optimize etmek için çok yönlü tasarım

Grip
Grip tasarımı, eldiven giyerken bile kamera gövdesinin sağlam bir şekilde tutulmasını sağlar.

Kontrol tuşları ve mod kadranı
Dört yollu kontrol cihazının dört düğmesi, eldivenli bir elle bile kolay erişim ve hatasız parmak ucu kullanımı için şekillendirilmiştir. Mod kadranlarının yüksekliği, dönüş kolaylığı için optimize edilmiştir. PENTAX KF, optimum konfor ve en üst düzeyde çalışabilirlik sağlamak için her ayrıntıya büyük özen gösterilerek tasarlanmıştır.

Sık kullanılan fonksiyonların atandığı kontrol butonları optimum çalışabilirlik için konumlandırılmıştır. Pozlama Telafisi düğmesi, kolay erişim için deklanşör düğmesinin yanına yerleştirilmiştir ve e-kadranları kullanarak telafi değerini ayarlarken gözünüzü vizörden ayırmadan basmanıza olanak tanır.


Değişken açılı LCD ekran

Esnek dış mekan çekimi için

PENTAX KF'nin değişken açılı LCD ekranı, onu istediğiniz herhangi bir açıda konumlandırmanıza izin vererek, kolları uzatarak yüksek açılı çekim veya yer seviyesinden düşük açılı çekimler gibi çeşitli Canlı Görünümlü dış mekan çekim uygulamalarında görüntü kompozisyonunu kolaylaştırır. 


Bir dizi özelleştirme aracı
Favori ayarlarla kameranızı kişiselleştirme

PENTAX KF'nin çalışmasını, Fx1 ve Fx2 düğmeleri ve Mod kadranının üç USER Modu konumu dahil olmak üzere düğme ve kadran setine istenen işlevleri atayarak özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, kontrol panelinde görüntülenen bir dizi menü öğesi ve bunların listelenme sırasını da sağlar. Bu özelleştirme işlemi, kamerayı kendi çekim tarzınıza uyacak şekilde ayarlamanıza ve konunuza daha fazla dikkat vermenize olanak tanır.

Görüntüleme Gücü
24,24 efektif megapiksel ile AA filtresiz tasarım APS-C boyutlu CMOS görüntü sensörü
İnce detaylı görüntüler için yüksek performanslı görüntü sensörü birimi

PENTAX KF'nin AA filtresiz tasarımı, yüksek çözünürlüklü APS-C boyutlu CMOS görüntü sensörü tarafından sağlanan yaklaşık 24,24 efektif megapikselin çözme gücünü optimize ederken, zengin tonlamalı, 14 bit görüntü verilerinin yüksek hızda okunmasını sağlar.

PRIME MII görüntüleme motoru ve hızlandırıcı birimi
Gerçekçi tonlama ve doku sunumu için yüksek verimli görüntü işleme ve etkili gürültü azaltma

Gürültüyü etkili bir şekilde bastıran PRIME MII görüntüleme motoru ve hızlandırıcı birimin kombinasyonu sayesinde PENTAX KF, tüm hassasiyet seviyelerinde gerçeğe yakın tonlama ve doku sunumu sağlar.
ISO 102400'ün en yüksek hassasiyeti
Süper yüksek hassasiyetli fotoğrafçılık ve olağanüstü görüntüleme gücü

PENTAX KF, yüksek performanslı gürültü işleme teknolojisini optimize etmek için tasarlanmış bir hızlandırıcı üniteye sahiptir. PRIME MII görüntü motoruyla birlikte bu ünite, ISO 102400'de (standart çıkış hassasiyeti) süper yüksek hassasiyetli çekim sırasında bile gürültüyü etkili bir şekilde en aza indirir. Bu kombinasyon, yalnızca daha sık kullanılan hassasiyetlerde görüntü kalitesini iyileştirmekle kalmaz, daha yüksek hassasiyetlerde güzel tasvir edilen görüntüler sunar. Sonuç olarak, düşük aydınlatmalı fotoğrafçılığın sınırlarını genişletir.


Örnek görsel, ISO 12800'de çekilmiştir.

Vücut içi SR mekanizması (IBIS)
Optimum telafi efektleri sağlayan tüm lenslerde etkili sarsıntı azaltma

PENTAX KF, 4,5 deklanşör adımı telafi etkisine sahip PENTAX orijinal, gövde içi SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahiptir.* Geniş açıdan telefoto modellere kadar tüm PENTAX değiştirilebilir lenslerle etkili bir şekilde çalışır ve kamera sarsıntısını en aza indirir. sadece doğal ışık kullanarak düşük ışıklı sahneler çekerken veya bir telefoto lens kullanırken olduğu gibi kamera sarsıntısına eğilimli koşullar. Bir cayro sensörüyle kameranın hareket yönünü otomatik olarak algıladığından ve mümkün olan en iyi görüntüyü üretmek için SR birimini verimli bir şekilde kontrol ettiğinden, kaydırmalı çekimlerde de kullanışlıdır. Basitçe SR modunu açık tutarak, hem normal görüntülerde hem de kaydırmalı çekimlerde kamera sarsıntısını zahmetsizce en aza indirebilirsiniz.

* CIPA test standartlarına uygun olarak ölçülmüştür (135 mm odak uzunluğunda smc PENTAX-DA 18-135mmF3.5-5.6ED AL [IF] DC WR lens kullanılarak)


PENTAX KF, Görüntü sensörünü manyetik kuvvetle kaldırarak ve kameranın hareketiyle senkronize olarak kaydırarak kamera sarsıntısını telafi eder.
Piksel Kaydırma Çözünürlük Sistemi
Süper yüksek çözünürlüklü görüntüler yakalamak için yüksek pikselli görüntü sensörünün potansiyelini optimize etme

SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasından yararlanan bu yenilikçi sistem*, görüntü sensörünü her görüntü için tek bir piksel kaydırarak ve ardından bunları tek bir bileşik görüntüde sentezleyerek aynı sahnenin dört görüntüsünü yakalar. Normal çekim işlemleriyle yakalananlardan çok daha gerçekçi renklere ve çok daha ince ayrıntılara sahip süper yüksek çözünürlüklü görüntüler sunmak için her pikseldeki tüm RGB renk verilerini alır. Hareket Düzeltme işlevi** etkinleştirildiğinde, sürekli çekim sırasında hareketli bir nesneyi otomatik olarak algılar ve sentezleme işlemi sırasında olumsuz etkileri en aza indirir. Bu sistem tarafından çekilen görüntüler RAW formatındaki dosyalar olarak kaydedilebilir.

* Bu sistemi kullanırken, kamerayı bir tripod üzerinde sağlam bir şekilde sabitlemenizi öneririz. Kullanıcıya ayrıca sürüş modunun zamanlayıcı ayarını, uzaktan kumanda işlevini veya ayna kilitleme işlevini kullanması önerilir.
* Bu sistem, konu hareket halindeyken veya kamera sallandığında istenen efekti vermeyebilir.
** Bu sistem belirli nesne hareketi türlerini düzeltmeyebilir. Hareketin tüm özneler için uygun şekilde düzeltildiğini garanti etmez. Fonksiyon istendiğinde kapatılabilir.

AA filtre simülatörü
Hareli ve yanlış renkleri en aza indirgemek için son teknoloji işlev

PENTAX KF'de bir AA (kenar yumuşatma) filtre simülatörü* bulunur; bu, sıklıkla ince, tekrarlayan desenlere sahip nesnelerde oluşan hareli desenleri ve genellikle yüksek kontrastlı görüntülerin kenarlarında oluşturulan yanlış renkleri etkili bir şekilde en aza indirir. Bu simülatör, SR (Shake Reduction) mekanizmasının yardımıyla, bu olumsuz etkileri en aza indirmek için görüntü pozlama sırasında görüntü sensör ünitesine alt piksel seviyesinde mikroskobik titreşimler uygular. AA simülatörünün filtreleme etkisi ile AA filtresiz tasarımın daha yüksek çözme gücü arasında, yaratıcı amaçlarınıza bağlı olarak istediğiniz dengeyi seçmenize olanak tanır.

* Bu simülatör, bazı çekim modlarında veya belirli işlevlerde çalışmayabilir.
* Bu simülatör, 1/1000 saniyelik veya daha yavaş bir deklanşör hızında en etkili şekilde çalışır.

Beyaz dengesi kontrolü
PENTAX KF, tüm ışık kaynakları altında herhangi bir renk kayması olmadan beyazı yeniden üretmek için tasarlanan AUTO WB'ye ek olarak, Çoklu Otomatik WB ve CTE dahil olmak üzere 13 ön ayarlı Beyaz Dengesi modu daha sağlar.

Beyaz Dengesi Modları:
OTOMATİK BA, Çoklu Otomatik BA, Gün Işığı, Gölge, Bulutlu, Floresan Işık (Gün Işığı Rengi), Floresan Işık (Gün Işığı Beyaz), Floresan Işık (Soğuk Beyaz), Floresan Işık (Sıcak Beyaz), Tungsten Işık, CTE (Renk Sıcaklığı Geliştirme) , Manuel WB, Renk Sıcaklığı Yapılandırması, Yakalanan bir görüntünün beyaz dengesi ayarını kopyalama

CTE Renk Sıcaklığı Geliştirme
Belleğinizin renklerinin aslına uygun olarak yeniden üretilmesi için

Işık kaynaklarının renk üretimi üzerindeki etkisini en aza indirmeye çalışan AUTO WB (AWB) modunun aksine, CTE modu etkilerini optimize etmek için beyaz dengesini otomatik olarak ayarlayarak gün doğumu ve gün batımı sahneleri ve taze görüntüler gibi konuları ifade etmenize olanak tanır. hafıza renklerine yakın dramatik tonlarda yeşil yaprakla

Özel Görüntü İşlevi
Her konu için istenen ton ve gölgenin esnek ifadesi için

PENTAX KF, istenen son rötuşları elde etmek için resminize uygulanabilen 14 Özel Görüntü modu* sunar. Varsayılan ayarları kullanarak yakalanan bir görüntüyü geliştirebilir veya doygunluk, gölge, ton, kontrast ve keskinlik gibi çeşitli parametreleri ayarlayabilirsiniz. Yakalanan bir görüntünün parametre ayarı, orijinal görüntüden ödün vermeden herhangi bir hassasiyet ayarında gerçekleştirilebilir. Varsayılan Özel Görüntü ayarlarına bağlı olarak, görüntünüze istediğiniz son rötuşları uygulamak için parametreleri serbestçe ayarlayabilirsiniz.

* Özel Görüntü modu, kameranın pozlama modu OTOMATİK olarak ayarlandığında Otomatik Seçim olarak sabitlenir.
* Ayarlanabilir parametreler, seçilen Özel Görüntü moduna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Özel sürüm Özel Görüntü modları
Özel sürüm Özel Görüntü modları, benzersiz temalara sahip çekici görüntüler yakalamanıza olanak tanıyan son derece benzersiz, yaratıcı görüntüleme araçlarıdır. Her özel sürüm modu, optimum görsel efektler için belirli lenslerle birlikte çalışır.

Otomatik Resim Modu
PENTAX KF, fotoğraf makinesinin mod kadranını AUTO'ya getirerek ve deklanşöre basarak, konuya olan mesafe gibi çeşitli faktörleri anında analiz eder ve ardından belirli bir sahne veya konu için dokuz çekim modundan en iyi çekim modunu otomatik olarak seçer. Bu, ilk kez SLR kullanıcıları için bile karmaşık mod ayarlama işlemlerini basitleştirir.

Sahne modu
PENTAX KF, 19 farklı Sahne Modu sağlar.

Bunlardan birini seçer seçmez, kamera ayarları sizin için otomatik olarak optimize eder. Sahne Modları: Portre, Manzara, Makro, Hareketli Nesne, Gece Portresi, Gün Batımı, Mavi Gökyüzü, Orman, Gece Sahnesi, Gece Sahnesi HDR, Gece Çekimi, Yiyecek, Evcil Hayvan, Çocuklar, Sörf ve Kar, Arkadan Siluet, Mum Işığı, Sahne Aydınlatması , Müze

HDR Yüksek Dinamik Aralık
Vurguların ve gölgelerin aslına uygun yeniden üretimi

HDR (Yüksek Dinamik Aralık) modu*, farklı pozlama seviyelerinde çekilmiş üç ayrı görüntüden tek, zengin tonlamalı bir görüntüyü sentezler. Aşırı yüksek kontrastlı sahnelerde bile beyaz badanalı vurguları ve zifiri karanlık gölgeleri en aza indirerek çıplak gözle görülene benzer bir görüntü sunar. Ayrıca, bir dizi pozlama kaydırması ayarlamanıza veya Otomatik Konum Ayarı işlevini kullanmanıza olanak tanır.** Ayrıca, Netlik kontrol işlevinde kullanılan teknolojileri benimseyerek dramatik bir fotoğrafik ifade oluşturan Gelişmiş HDR (A-HDR) modunu da seçebilirsiniz. .

* HDR modu bazı çekim modlarında kullanılamaz ve bazı işlevlerle uyumlu değildir.
** Aralıklı veya Aralıklı Video çekim modu seçildiğinde, Otomatik Konum Ayarı işlevi KAPALI modunda sabitlenir. Öznenin durumuna ve desenine ve/veya kullanılan merceğin görüş açısına ve odak uzaklığına bağlı olarak bu işlevi her durumda kullanmak mümkün olmayabilir.
Çekim modları: Standart, Portre, Manzara, Makro, Hareketli Nesne, Gece Portresi, Gün Batımı, Mavi Gökyüzü, Orman


Çoklu Pozlama
Dramatize edilmiş görüntülerin oluşturulması için oldukça yaratıcı bir araç

PENTAX KF, üç sentez modu sunarken, iki ila 2.000 görüntüden oluşan tek bir bileşik görüntüyü sentezlemenizi sağlar: ortalama, eklemeli ve karşılaştırmalı parlaklık. Canlı Görüntüleme çekimi sırasında, önceden çekilmiş görüntülerin yarı saydam bir görüntüsünü LCD monitöründe görüntüleyerek, görüntüleri hassas bir şekilde hizalamanıza olanak tanır.

Ortalama İnce Keskinlik ve Ekstra Keskinlik
Fotoğraf çalışmalarının görüntü sunumunu iyileştirmek için netliği artıran araçlar

Kalın ana hatlar kullanan keskinliği artırma işlemi, genellikle görüntünün çözünürlüğünü bozar. PENTAX KF'nin bir çift daha gelişmiş keskinlik artırıcı işlev sağlamasının nedeni budur. İnce Keskinlik işlevi, yüksek kaliteli, ince ayrıntılı bir görüntü üretmek için konuyu normal işlemeyle oluşturulanlardan daha ince, daha doğal çizgilerle özetler. Ekstra Keskinlik işlevi, öznenin ana hatlarını çok daha ince çizgilerle daha belirgin bir şekilde vurgulayarak, özellikle düşük kontrastlı bir öznenin ana hatlarını geliştirmek için kullanışlı hale getirir.

Toz geçirmez, hava koşullarına dayanıklı gövde
Zorlu durumların üstesinden gelmek için lens dahil güvenilir bir görüntüleme sistemi

PENTAX KF, iç kısma su ve toz girmesini önlemek için LCD monitör de dahil olmak üzere gövdesi boyunca 100 sızdırmazlık parçası içerir. Bir PENTAX AW veya WR serisi lensle* eşleştirerek, çevreye dayanıklı üstün performansa sahip son derece güvenilir bir görüntüleme sistemine sahip olursunuz.


* AW: Her Hava Durumu (toz geçirmez ve hava koşullarına dayanıklı); WR: Hava Koşullarına Dayanıklı

Not: Muhtemel bir arıza veya arıza nedenlerini ortadan kaldırmak için PENTAX KF'yi kuru tutmak için mümkün olan en kısa sürede yağmur veya su ile tamamen silmenizi tavsiye ederiz.

Sızdırmazlık parçaları kırmızı renktedir.

-10°C'ye kadar olağanüstü soğuğa dayanıklılık performansı
Sıkı çalışma testlerinde kanıtlanmış mükemmel güvenilirlik

Son derece soğuk ortamlarda fotoğraf çekimi için kullanıcı taleplerini öngören PENTAX KF, -10°C'ye kadar düşük sıcaklıklarda sıkı çevre testlerine tabi tutuldu. Güvenilir soğuk hava performansı, donma konumlarında bile akü voltajındaki dalgalanmaları en aza indirirken, mekanizmaların ve devrelerin kararlı, duyarlı, yüksek hassasiyette çalışmasını sağlar.* Toz geçirmez, hava koşullarına dayanıklı gövdesi, karlı yerlerde bile mükemmel ve güvenilir bir şekilde çalışır.

* Çekim yerinin sıcaklığı düştükçe pil performansı düşebilir. PENTAX KF'yi düşük sıcaklıktaki yerlerde kullanırken, kullanıcılara yedek bir pil taşımalarını ve ceplerinde saklayarak sıcak tutmalarını tavsiye ederiz.

Kırmızı ışıklı monitör görüntüleme işlevine sahip dış mekan dostu LCD monitör
Parlaklığın istenen seviyeye kolay ayarlanması

PENTAX KF, parlaklık seviyesi anında istenen seviyeye ayarlanabilen, dış mekan dostu bir LCD ekrana sahiptir: gün ışığında dış mekan çekimlerinde daha parlak veya gece manzarası fotoğrafçılığında daha kısık. Ayrıca, astronomik fotoğrafçılık sırasında karanlık bir yere alıştıktan sonra fotoğrafçının gözbebeklerinin kapanmasını önleyen kırmızı ışıklı bir monitör görüntüleme işlevi de sağlar. Bu monitör, çok çeşitli fotoğraf koşullarında ve uygulamalarda optimum görünürlük sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Dijital seviyeyi göstermek
Kameranın yatay ve dikey eğiminin doğru tespiti ve bir bakışta gösterimi

PENTAX KF, kameranın yatay ve dikey eğimini büyük bir doğrulukla algılayan ve elde edilen bilgileri LCD monitörde gösteren yerleşik bir dijital seviyeye sahiptir. Bu, manzara ve gece manzarası fotoğrafçılığında çok kullanışlı bir araçtır. Ayrıca kameranın yatay eğimini vizörde bir pozlama çubuğu ölçeğinde görüntüler.

Otomatik Ufuk Düzeltme
İyi dengelenmiş görüntülerin kolay kompozisyonu için kullanışlı bir araç

Otomatik Ufuk işlevi, SR mekanizmasını ve dijital düzeyi etkili bir şekilde kullanarak, fotoğraf makinesinin yatay eğimini telafi etmek için görüntü sensörünü otomatik olarak döndürür.* Bu, özellikle az aydınlatılmış konuların fotoğrafını çekerken veya dengesiz, dengesiz bir şekilde çekim yaparken kullanışlıdır. konum.
* Maksimum telafi açısı: yakl. ±1,5°, SR mekanizması kapalıyken veya yakl. ±1°, SR mekanizması etkinleştirildiğinde

Gövde içi RAW veri geliştirme
İstenilen son dokunuşun bilgisayar olmadan uygulanması

PENTAX KF, geliştirilen dosyaların ayrı JPEG dosyaları olarak kaydedilmesiyle, RAW formatındaki dosyaların şirket içinde geliştirilmesine izin verir. Bir PC'ye ihtiyaç duymadan çok çeşitli parametreleri ayarlayabilir ve görüntünüze istediğiniz son rötuşları ekleyebilirsiniz. Piksel Kaydırma Çözünürlük Sistemi tarafından oluşturulan veya HDR modunda kaydedilen RAW biçimli dosyaları bile geliştirebilirsiniz.

DR (Toz Giderme) mekanizması
Toz parçacıklarının görüntü sensöründen kolayca çıkarılması

PENTA KF'nin görüntü sensörü, tozun yüzeye yapışmasını önlemek için PENTAX-orijinal SP kaplama ile işlenir. Yüzeyde toz kalırsa, PENTAX orijinal DR (Toz Giderme) mekanizması yüksek hızlı titreşimler kullanarak tozu silkeler ve çekilen görüntülerde toz lekelerinin oluşmasını engeller.

Netlik kontrolü ve Cilt Tonu düzeltmesi
Öznenin dokusunun zahmetsiz kontrolü için

Berraklık kontrol işlevi, metalin parlaklığını veya gökyüzünün veya suyun netliğini ifade etmede kullanışlı bir görüntü işleme aracıdır. Konu yüzeyinin pürüzsüzlüğünü ayarlamanıza ve istenen dokuyu veya netliği dokuz düzeyde (-4 ve +4 ayarları arasında) ifade etmenize olanak tanır. Cilt Tonu düzeltme işlevi*, öznenin saçı, kıyafeti ve arka planının yüksek çözünürlüklü açıklamasını korurken, öznenin yüzünü yumuşak cilt dokusu ve sağlıklı cilt tonuyla yeniden oluşturmanıza yardımcı olur. İki mod seçeneği sunar: Yalnızca renk ve parlaklık telafisi için Tip 1 ve cilt tonunun ek kontrolü için Tip 2.
* Cilt Tonu düzeltme işlevi, yalnızca fotoğraf makinesi görüntüde bir yüz algıladığında telafi yapar.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

PENTAX KF DSLR Kamera 18-55 WR Kit , Lens Hediyeli (50 mm f/1,8)

  • Marka: PENTAX
  • Ürün Kodu: 153 01 01 308
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 52.393TL
  • 46.852TL