PENTAX K-3 MARK III MONOCHROME - YENİ!

PENTAX K-3 Mark III, SLR fotoğraf makinelerinin temel değerleri konusunda titiz olan ve fotoğrafçılığı ömür boyu sürecek bir tutku olarak gören fotoğrafçılar için tasarlanmıştır. Tüm fotoğraf çekim sürecinin eğlence ve heyecanını optimize etmek üzere bir dizi işlev ve olağanüstü görüntüleme performansı sunar.


PENTAX K-3 Mark III Monochrome'un Öne Çıkan Özellikleri

Monochome'a Özgü CMOS Görüntü Sensörü


Fotoğrafçılığın başlangıç noktasına dönmek: ışık ve gölge ile görüntü yakalamak

Monokrom (veya siyah-beyaz) fotoğrafçılık, fotografik ifadenin kökenidir. Renk verisi olmadan tek renkli, ışık, gölge ve aradaki geçişleri kullanarak bir konunun biçimini ve dokusunu daha net bir şekilde tasvir edebilir. Bu da fotoğrafçının daha etkileyici ve ikna edici görüntüler yaratabileceği anlamına gelir.


Tek renkli fotoğrafçılıkta ustalaşmak isteyen kullanıcılar için PENTAX K-3 Mark III Monochrome, yalnızca tek renkli görüntüler yakalamak için özel olarak tasarlanmış bir görüntü sensörüne sahiptir. Fotoğraf makinesinin yalnızca tek renkli fotoğrafçılık amacıyla tasarlanmasıyla, her piksel lensten gelen ışığın parlaklık verilerini algılar. Elde edilen veriler daha sonra doğrudan bir görüntü oluşturmak için dönüştürülür.


Tipik renkli görüntü sensörleri kırmızı (R), yeşil (G) ve mavi (B) renk filtrelerinden geçen ışığı alacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle her piksel yalnızca bir renk veri bileşenini algılar. Tek renkli bir görüntü oluşturmak için renk sensörleri, görüntü alanının bitişik alanlarını referans olarak kullanırken elde edilen renk verilerini enterpolasyonla tek renkli verilere dönüştürmelidir.


Monokroma özgü bir görüntü sensörü, görüntüdeki her bir piksel tarafından elde edilen parlaklık verilerini - enterpolasyon işlemi olmadan - aslına sadık bir şekilde yansıtabildiğinden, fotoğrafçı yüksek çözünürlüklü ve tonlama açısından zengin bir görüntüde ekstra ince monokromatik ifade oluşturabilir.


Tek renkli fotoğrafçılık için özel olarak tasarlanmış görüntü kalitesi

Görüntü kalitesi yeniden değerlendirilmiş ve monokroma özgü görüntü sensörünün görüntüleme özelliklerini optimize etmek için yeniden tasarlanmıştır. Enterpolasyon işlemi gerektiren renkli bir sensörün aksine, monokroma özgü görüntü sensörünün her bir pikseli, elde edilen görüntüdeki her bir piksele tam olarak karşılık gelir. Sonuç olarak elde edilen verilerde minimum bozulma ve optimum görsel ifade elde edilir. Bu avantajları optimize etmek için görüntüleme süreci, yalnızca monokroma özgü görüntü sensörünün sağlayabileceği doğal bokeh (odak dışı) efekti, zengin tonlama ve ekstra ince keskinlik ile son derece hassas bir ifade sağlamak üzere tamamen yeniden yapılandırılmıştır.
Sol Resim: K-3 Mark III Monochrome ile çekilmiştir / Sağdaki Resim: K-3 Mark III ile çekilmiştir - Diyafram açıklığı: 5,6; Deklanşör hızı: 1/20 sn.; ISO: 200

K-3 Mark III Monochrome ile çekilen görüntü, ipliğin her bir telini daha net ve keskin bir şekilde gösteriyor. Vurgudan gölgeye geçiş de daha yumuşak ve daha tutarlı.


Monokroma Özgü Özel Görüntü

PENTAX K-3 Mark III Monochrome, monokroma özgü görüntü sensörü için özel olarak tasarlanmış üç özel görüntü moduna sahiptir: Standart, Sert ve Yumuşak. Her mod ton, tuş, kontrast ve keskinlik gibi parametrelerin en ince ayrıntısına kadar ayarlanmasını sağlar. Bu, fotoğrafçının istediği son dokunuş için görüntüleri kişiselleştirmesine olanak tanır.


Monokromu simgeleyen dış tasarım

PENTAX K-3 Mark III Monochrome, üst paneline yerleştirilmiş LCD veri panelinde beyaz arka ışık aydınlatması sağlarken, arka panelin sol üstüne basılmış Monochrome yazısına sahiptir. Fotoğraf makinesinin Kullanıcı Arayüzü menüsü varsayılan olarak siyah-beyaz renk düzenine sahipken, SR (Shake Reduction) rozeti gümüş renkle tamamlanmıştır. Fotoğraf makinesinin dış yüzeyindeki düğme ve anahtarlara basılan simgeler, kullanıcılara fotoğraf makinesi kullanımında yardımcı olmak için grinin üç tonuyla tamamlanmıştır. Sonuç olarak, monokrom fotoğrafçılık konsepti fotoğraf makinesinin gövdesinde kendini gösteriyor.Diğer önemli özellikler

Minimum ISO ayarı 200

Monokroma özgü görüntü sensörü ışık kaybına neden olan renk filtrelerinden arınmış olduğundan daha fazla ışık alabilir. Bu da fotoğraf makinesinin minimum ISO değerinin 200'e ayarlanabilmesini sağlar.


Fx düğmesi

Renk üretiminin ışık kaynağına (veya renk sıcaklığına) bağlı olarak değiştiği tam renkli fotoğrafçılığın aksine, monokrom fotoğrafçılık beyaz dengesi kontrolü gerektirmez. PENTAX K-3 Mark III Monochrome'da, PENTAX K-3 Mark III'ün beyaz dengesi düğmesi Fx (işlev) düğmesi ile değiştirilmiştir.


Vücut içi sarsıntı azaltma mekanizması

PENTAX K-3 Mark III Monochrome, fotoğrafçının en yenisinden en eskisine kadar her tür lensi kullanmasına ve her lensin kendine özgü görsel ifadesini optimize ederken keskin, bulanıklık içermeyen görüntüler yakalamasına olanak tanıyan gelişmiş bir SR (Shake Reduction) mekanizmasına sahiptir.PENTAX K-3 Mark III standart özellikleri -

Yeni modelin tasarımı, PENTAX'ın APS-C-format serisinin amiral gemisi olan ve olağanüstü görüntüleme performansı ile bir dizi gelişmiş özelliği kompakt ve dayanıklı bir gövdede bir araya getiren PENTAX K-3 Mark III'e dayanıyor ve yeni, monokroma özgü bir görüntü sensörü ekliyor.


Yüksek performanslı vizör

Yaklaşık %100 görüş alanına ve yaklaşık 1,05X büyütmeye sahip optik vizör


PENTAX K-3 Mark III, yaklaşık 1,05 kat büyütme sağlamak için yüksek kırılmalı cam pentaprizma ile yüksek performanslı vizöre sahiptir (sonsuza ayarlanmış bir FA 50mm F1.4 lens ile). Kompakt, hafif APS-C-format SLR gövdesine rağmen, tam çerçeve SLR'ye eşit gerçekçi, geniş görüşlü bir görüntü sunar ve fotoğraf çekim sürecine kendinizi daha fazla kaptırmanıza yardımcı olur. Bu vizör aynı zamanda pentaprizmanın geliştirilmiş yansıtma özelliği sayesinde parlaklıkta neredeyse yüzde 10 artış sağlarken, neredeyse yüzde 100 görüş alanı sunar. Bozulmayı telafi eden bir optik eleman içermesi ve lens kaplamalarının optimize edilmesi sayesinde, yüksek büyütmeli gözlemlerde doğal, gerçeğe yakın görüntü sunumu sağlar.Fotoğraf çekim sürecine dalma hissini optimize etme

Vizör merceği LCD vizör ekranından çıkıntı yapacak şekilde tasarlandığından - burnunuzun fotoğraf makinesi gövdesine temas etmesini önlemek için - vizöre daha doğal ve rahat bir şekilde bakabilirsiniz. Göz merceği ayrıca gözünüzü göz merceği halkasına yaklaştırdığınız anda monitörü kapatan bir göz sensörüne sahiptir. Bu, durum ekranının aydınlatmasının çekim sırasında görünürlüğü etkilemesini önlerken, görüntüleri daha rahat çekmenizi sağlar.


Kullanım kolaylığını optimize etme

PENTAX K-3 Mark III, vizör penceresinde daha geniş bir veri yelpazesi sağlayan şeffaf bir LCD vizör ekranına sahiptir. Gözünüzü vizörden ayırmadan fotoğraf makinesinin ayarlarını yapabildiğiniz için, konuya daha iyi konsantre olabilirsiniz. Fotoğraf makinesi ayrıca ızgara deseni ve AF odak noktası gibi istenen ekran verileri kombinasyonunu programlamanıza olanak tanıyarak belirli bir sahne veya konu için ayarları hızla değiştirmenizi kolaylaştırır.

Duyarlılığı Etkileyen İşlevsellik

Hoş deklanşör hareketi

PENTAX K-3 Mark III, daha önce PENTAX 645Z ve PENTAX K-1'de kullanılan bir mekanizma olan yaprak anahtara sahiptir. Kompakt SLR fotoğraf makinelerinde daha yaygın olarak kullanılan dokunsal anahtarla karşılaştırıldığında, yaprak anahtar daha hafif, daha yumuşak bir deklanşör hareketi sağlar ve deklanşör bırakma eyleminin neden olduğu fotoğraf makinesi sarsıntısını en aza indirir. Ayrıca sürekli çekim sırasında deklanşör düğmesinin zahmetsizce basılı tutulmasını sağlayarak size yardımcı olur. PENTAX K-3 II'ye kıyasla deklanşöre basma ile görüntü yakalama arasındaki gecikme süresi de azaltılırken, fotoğraf makinesinin ayna ve deklanşör tahrik mekanizmaları da geliştirilmiştir. Ayna sıçraması gibi istenmeyen mekanik eylemleri azaltarak, net, hoş bir deklanşör bırakma eylemi sağlar. Deklanşör düğmesine her bastığınızda yumuşak hareketi ve hızlı tepkiyi hissedebilirsiniz.


Duyarlı Fotoğraf Makinesi Kullanımı İçin Ergonomik Tasarım

Rahat çekim ve kolay taşıma için PENTAX K-3 Mark III'ün tutma yeri ve kontrol düğmesi düzeni, farklı el boyutlarına ve parmak uzunluklarına uyacak şekilde optimize edilmiştir. Bir dizi maket üretildikten ve tekrarlanan doğrulamalar yapıldıktan sonra mükemmelleştirilen bu özellikler, tamamen fotoğraf çekiminize konsantre olmanızı sağlar.
Yeni Nesil Hiper İşletim Sistemi

Geleneksel Hiper İşlem sistemi, fotoğraf makinesinin pozlama modu P (Program) olarak ayarlandığında AE modunu anında Tv (Enstantane öncelikli) veya Av (Diyafram öncelikli) olarak değiştirmenize olanak tanır. PENTAX K-3 Mark III'ün yeni nesil Hiper Çalışma sistemi, geleneksel Standart moda yeni bir Gelişmiş mod* ekleyerek daha esnek pozlama modu kontrolü sağlar.


*Standart mod varsayılan olarak ayarlanmıştır. Gelişmiş mod özelleştirilebilir bir seçenektir.


Daha çok yönlü Akıllı Fonksiyon

PENTAX'ın orijinal Akıllı İşlevi, menü öğelerinin ve işlevlerin kolay, tek işlemle seçilmesini sağlar. Yeni bir Akıllı İşlev düğmesine sahip olan PENTAX K-3 Mark III, artık çeşitli seçenekler arasından en fazla beş işlevi önceden programlamanıza izin veriyor ve vizör penceresinde seçilen işlevlerin bir listesini görüntülüyor, böylece gözünüzü vizörden ayırmadan istediğiniz işlevi seçebiliyorsunuz. Hatta her bir işlev için istediğiniz değerleri seçip programlamanıza olanak tanıyarak, bu işlevi tercihlerinize göre daha hassas bir şekilde özelleştirmenize olanak tanır.


Lenslerinizi değerli bir varlık olarak değerlendirin

Klasik lenslerle uyumluluk

Klasik ve değerli objektiflerinizin her birinin çekilen görüntülerde kendine özgü bir ambiyans yarattığının farkında olmalısınız. Bu nedenle PENTAX K-3 Mark III, klasik objektifleri barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Fotoğraf makinesi, elektronik kadranı kullanarak istediğiniz diyaframı ayarladığınızda diyafram değerini Exif verisi olarak kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda ışığı ölçmenize ve kapalı diyaframda görüntüler çekmenize de olanak tanır. Hatta TAv modunu bile barındırır.* Ayrıca SR (Sarsıntı Azaltma) çekiminde lensin odak uzunluğunun daha parçalı ayarlanmasını sağlar.

*PENTAX K-3 Mark III, daha önce yalnızca açık diyaframlı çekimde kullanılabilen M serisi objektifler ve lensler için kapalı diyaframda AE fotoğrafçılığına izin verir.
Tüm yüzeyi magnezyum alaşımlı gövde

PENTAX K-3 Mark III'ün üst, alt, ön ve arka panellerinin tamamı magnezyum alaşımdan yapılmıştır. Bu hafif, yüksek sertlikteki malzeme, fotoğraf makinesinin iç mekanizmalarını şok ve titreşimden korumakla kalmaz, aynı zamanda sağlam, yüksek kaliteli bir fotoğraf makinesi gövdesi görünümü yaratır.


Son derece dayanıklı deklanşör ünitesi

Fotoğraf makinesi gövdesine monte edilen ekstra dayanıklı deklanşör ünitesi, saniyede 12 görüntü hızında* toplam 300.000 deklanşör bırakma eylemine dayanır ve sürekli çekim hızında bir iyileşmeye ve kaydedilebilir görüntü sayısında bir artışa katkıda bulunur.

*RICOH şirket içi test standartları altında ölçülmüştür.


Toz geçirmez, hava koşullarına dayanıklı yapı

Hem fotoğraf makinesi gövdesi hem de isteğe bağlı D-BG8 Pil Tutacağı, toz ve su girişini önlemek için toz geçirmez ve hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. AW veya WR serisi bir lens takıldığında,* olumsuz hava koşullarında bile güvenilir performans sağlayan son derece hava geçirmez bir görüntüleme sistemi oluştururlar.

*AW, Tüm Hava Koşulları; WR, Hava Koşullarına Dayanıklı anlamına gelir.


10°C'ye kadar mükemmel soğuğa dayanıklılık performansı

Düşük sıcaklıktaki yerlerde kullanılmasını öngören PENTAX, mekanizmalarının ve elektronik devrelerinin performansını değerlendirirken ve optik bileşenlerin hassasiyetini ölçerken, fotoğraf makinesini -10°C* kadar düşük sıcaklıklarda zorlu çevresel testlere tabi tutmuştur.

*Sıcaklık düştükçe pil performansı düşer. Düşük sıcaklıktaki ortamlarda çekim yaparken, kullanıcının yedek pil taşıması ve bunları bir iç cepte saklayarak sıcak tutması tavsiye edilir.
Hassas, cesur veya dramatik görüntüler yakalamak için görüntüleme gücüYorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

PENTAX K-3 MARK III MONOCHROME - YENİ!

  • Marka: PENTAX
  • Ürün Kodu: 153 01 01 320A
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 114.200TL